Продукція > FCI > DAM15S500
DAM15S500
DAM15S500 FCI
c01-8637-1736.pdf
Виробник: FCI
High Performance D-Sub Power Board Mount Connectors, Input Output Connectors, machined contacts 15 Way Socket Right Angle
на замовлення 150 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 150
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис DAM15S500 FCI
Description: CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 7.5A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 15, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Housing/Shell (Unthreaded), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Yellow Cadmium Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A), Backset Spacing: 0.406" (10.30mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DAM15S500 DAM15S500 Виробник : AMPHENOL c01-8637-1736.pdf Category: D-Sub plugs and sockets
Description: Connector: D-Sub; PIN: 15; socket; female; angled; THT; -55÷125°C
Type of connector: D-Sub
Connector: socket
Kind of connector: female
Spatial orientation: angled
Electrical mounting: THT
Contact plating: gold-plated
Operating temperature: -55...125°C
Plating material: cadmium
Enclosure material: thermoplastic
Number of pins: 15
Contact material: phosphor bronze
на замовлення 274 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
DAM15S500 Виробник : Burndy c01-8637-1736.pdf Conn D-Sub F 15 POS 1.37mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
на замовлення 183 шт:
Мінімальне замовлення: 183
DAM15S500 Виробник : Amphenol c01-8637-1736.pdf Conn D-Subminiature F 15 POS 1.37mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
на замовлення 161 шт:
Мінімальне замовлення: 12
на замовлення 125 шт:
Мінімальне замовлення: 12
на замовлення 67 шт:
DAM15S500 Виробник : Burndy c01-8637-1736.pdf Conn D-Subminiature F 15 POS 1.37mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
на замовлення 41 шт:
DAM15S500 DAM15S500 Виробник : FCI c01-8637-1736.pdf High Performance D-Sub Power Board Mount Connectors, Input Output Connectors, machined contacts 15 Way Socket Right Angle
товару немає в наявності
DAM15S500 Виробник : Amphenol ICC (FCI) c01-8637-1736.pdf Description: CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 7.5A per Contact
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 15
Number of Rows: 2
Contact Type: Signal
Flange Feature: Housing/Shell (Unthreaded)
Termination: Solder
Connector Style: D-Sub
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Yellow Cadmium Plated
Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A)
Backset Spacing: 0.406" (10.30mm)