DAO3V3P543G40LF Amphenol ICC (FCI)
c01-8639-2312.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER
Features: Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Packaging: Tray
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 40A
Backset Spacing: 0.458" (11.64mm)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER, Features: Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 3 (Power), Number of Rows: 1, Contact Type: Power, Flange Feature: Board Side (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A) - 3W3, Backset Spacing: 0.458" (11.64mm).