DAPV15P565GTXLF
DAPV15P565GTXLF Amphenol ICC (FCI)
c-dsub-0069.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Features: Board Lock, Grounding Indents
Packaging: Tray
Connector Type: Plug, Male Pins
Contact Finish: Gold, GXT™
Current Rating (Amps): 7.5A per Contact
Connector Style: D-Sub
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A)
Backset Spacing: 0.406" (10.30mm)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR, Features: Board Lock, Grounding Indents, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, GXT™, Current Rating (Amps): 7.5A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 15, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A), Backset Spacing: 0.406" (10.30mm).