DAV11W1S500G00LF Amphenol ICC (FCI)
c-8639-2355.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SLDR
Features: Board Lock, Mounting Brackets
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 11 (10 + 1 Power)
Number of Rows: 2
Contact Type: Signal and Power (Not Included)
Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination: Solder
Connector Style: D-Sub, Combo
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated
Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Part Status: Active
Backset Spacing: 0.406" (10.30mm)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SLDR, Features: Board Lock, Mounting Brackets, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 11 (10 + 1 Power), Number of Rows: 2, Contact Type: Signal and Power (Not Included), Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A) - 11C1, 11W1, Part Status: Active, Backset Spacing: 0.406" (10.30mm).