DB2141200L
DB2141200L Panasonic
DB2141200L_E-1141923.pdf
Виробник: Panasonic
Schottky Diodes & Rectifiers 40V 1.5A Smini2-F4BB 1.25x2.5mm Flat lead
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOT 40V 1.5A SMINI2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Flat Lead, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 12 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 43pF @ 10V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: SMINI2-F4-B-B, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 480 mV @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 40 V.
Інші пропозиції DB2141200L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DB2141200L DB2141200L Виробник : Panasonic Electronic Components Description: DIODE SCHOT 40V 1.5A SMINI2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, Flat Lead
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 12 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 43pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: SMINI2-F4-B-B
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 480 mV @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 40 V