DB2440100L
DB2440100L Panasonic
DB2440100L_E-1141464.pdf
Виробник: Panasonic
Schottky Diodes & Rectifiers 40V 1A TMiniP2-F2-B 2.4x4.7mm Flat lead
на замовлення 2822 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTT 40V 1A TMINIP2-F2-B, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-128, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 15 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 10V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: TMiniP2-F2-B, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 390 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 40 V.
Інші пропозиції DB2440100L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DB2440100L DB2440100L Виробник : Panasonic Electronic Components Description: DIODE SCHOTT 40V 1A TMINIP2-F2-B
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-128
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 15 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: TMiniP2-F2-B
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 390 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 40 V