DBO13W3S300H40LF Amphenol ICC (FCI)
c01-8639-2302.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Packaging: Tray
Features: Board Lock
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 7.5A, 40A
Mounting Type: Through Hole
Написати відгук
Description: CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR, Packaging: Tray, Features: Board Lock, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 7.5A, 40A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 13 (10 + 3 Power), Number of Rows: 2, Contact Type: Signal and Power, Flange Feature: Board Side (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 3 (DB, B) - 13C3, 13W3.