DCO8W8P543H40LF
DCO8W8P543H40LF Amphenol ICC (FCI)
io_dsub_brochure.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN D-SUB PLUG 8POS R/A SOLDER
Features: Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Packaging: Tray
Connector Type: Plug, Male Pins
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 8 (Power)
Number of Rows: 1
Contact Type: Power
Flange Feature: Board Side (4-40)
Termination: Solder
Connector Style: D-Sub, Combo
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C) - 8W8
Part Status: Active
Backset Spacing: 0.458" (11.64mm)
на замовлення 101 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 8POS R/A SOLDER, Features: Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 8 (Power), Number of Rows: 1, Contact Type: Power, Flange Feature: Board Side (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C) - 8W8, Part Status: Active, Backset Spacing: 0.458" (11.64mm).