DCV8W8P343H40LF
DCV8W8P343H40LF Amphenol Communications Solutions-FCI
c01-8639-2314.pdf
Виробник: Amphenol Communications Solutions-FCI
Conn D-Sub PIN 8Power POS 6.35mm Solder ST Thru-Hole 8 Terminal 1 Port Tray
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 8POS VERT SLDR, Features: Board Lock, Grounding Indents, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 8 (Power), Number of Rows: 1, Contact Type: Power, Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C) - 8W8, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCV8W8P343H40LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) c01-8639-2314.pdf Description: CONN D-SUB PLUG 8POS VERT SLDR
Features: Board Lock, Grounding Indents
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 8 (Power)
Number of Rows: 1
Contact Type: Power
Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination: Solder
Connector Style: D-Sub, Combo
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C) - 8W8
Part Status: Active
товару немає в наявності
DCV8W8P343H40LF DCV8W8P343H40LF Виробник : Amphenol FCI c01-8639-2314.pdf D-Sub Mixed Contact Connectors D-Sub Power Board Mount Connectors, Input Output Connectors, Full Power 8W8 Pin Straight Solder 40A , 500 Cycles, Front: Female Screw Lock UNC 4.40, Back: Harpoons for 2.4mm PCB Thickness.