DCV8W8P543M40LF Amphenol ICC (FCI)
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: DSUB POWER STB 8W8 PIN
Features: Grounding Indents, Mounting Brackets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Part Status: Active
Backset Spacing: 0.458" (11.64mm)
Написати відгук
Description: DSUB POWER STB 8W8 PIN, Features: Grounding Indents, Mounting Brackets, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 8 (Power), Number of Rows: 1, Contact Type: Power, Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C) - 8W8, Part Status: Active, Backset Spacing: 0.458" (11.64mm).