DCW08A-12
DCW08A-12 MEAN WELL
MWEC_S_A0011714312_1-2552225.pdf
Виробник: MEAN WELL
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8W +/-12VOUT 9-18VIN
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 8W, Packaging: Tube, Features: OCP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 335mA, 335mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 8 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCW08A-12 DCW08A-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. DCW08-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 8W
Packaging: Tube
Features: OCP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 335mA, 335mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 8 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
DCW08A-12 DCW08A-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. dcw08-spec.pdf Module DC-DC 12VIN 2-OUT -12V/12V -0.335A/0.335A 8W 8-Pin Tube
на замовлення 48 шт:
Мінімальне замовлення: 8