DCW08B-15
DCW08B-15 MEAN WELL USA Inc.
DCW08-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 8W
Packaging: Tube
Features: OCP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 267mA, 267mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 8 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 213 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; THT, Operating temperature: -40...71°C, Type of converter: DC/DC, Mounting: THT, Output voltage 2: -15V DC, Body dimensions: 31.8x20.3x12.2mm, Output current: 0.267A, Output current 2: 267mA, Number of outputs: 2, Dimensions: 1.2"x0.8", Power: 8W, Output voltage: 15V DC, Input voltage: 18...36V DC, Efficiency: 80%, Insulation voltage: 1kV DC, Switching frequency: 50kHz, Manufacturer series: DCW08, Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCW08B-15 DCW08B-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. dcw08-spec.pdf Module DC-DC 24VIN 2-OUT -15V/15V -0.267A/0.267A 8W 8-Pin Tube
на замовлення 84 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
на замовлення 27 шт:
Мінімальне замовлення: 6
товару немає в наявності
DCW08B-15 DCW08B-15 Виробник : MEAN WELL DCW08-spec.pdf DC/DC, 8W, Вхід: 18-36VDC, Вихід: ±15V/±267мА, ізоляція 1000VDC, корпус DIP24, -40...+71 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
DCW08B-15 DCW08B-15 Виробник : MEAN WELL DCW08-spec.pdf DC/DC, 8W, Вхід: 18-36VDC, Вихід: ±15V/±267мА, ізоляція 1000VDC, корпус DIP24, -40...+71 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
DCW08B-15 DCW08B-15 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0011714312_1-2552225.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8W +/-15VOUT 18-36VIN
Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; THT
Operating temperature: -40...71°C
Type of converter: DC/DC
Mounting: THT
Output voltage 2: -15V DC
Body dimensions: 31.8x20.3x12.2mm
Output current: 0.267A
Output current 2: 267mA
Number of outputs: 2
Dimensions: 1.2"x0.8"
Power: 8W
Output voltage: 15V DC
Input voltage: 18...36V DC
Efficiency: 80%
Insulation voltage: 1kV DC
Switching frequency: 50kHz