DCW12C-05
DCW12C-05 MEAN WELL USA Inc.
DCW12-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 12W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 1.2A, 1.2A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 12W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 1.2A, 1.2A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Інші пропозиції DCW12C-05
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCW12C-05 DCW12C-05 Виробник : MEAN WELL DCW12_SPEC-1291291.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 36-72Vin +/-5Vout 12W 240-1200mA