DCWN03A-12
DCWN03A-12 MEAN WELL
SCWN03,DCWN03-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
DC/DC Converters - Through Hole 9-18Vin +/-12Vout +/-125mA DIP Reg Iso
на замовлення 96 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; DIP24, Type of converter: DC/DC, Power: 3W, Input voltage: 9...18V DC, Output voltage: 12V DC, Output voltage 2: -12V DC, Output current: 0...125mA, Output current 2: 0...125mA, Case: DIP24, Mounting: THT, Manufacturer series: DCWN03, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 84%, Operating temperature: -40...90°C, Switching frequency: 100kHz, Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP; undervoltage UVP, Insulation voltage: 3kV DC, Number of outputs: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCWN03A-12 DCWN03A-12 Виробник : MEAN WELL SCWN03DCWN03-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; DIP24
Type of converter: DC/DC
Power: 3W
Input voltage: 9...18V DC
Output voltage: 12V DC
Output voltage 2: -12V DC
Output current: 0...125mA
Output current 2: 0...125mA
Case: DIP24
Mounting: THT
Manufacturer series: DCWN03
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 84%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 100kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP; undervoltage UVP
Insulation voltage: 3kV DC
Number of outputs: 2
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
DCWN03A-12 DCWN03A-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. scwn03dcwn03-spec.pdf Module DC-DC 12VIN 2-OUT -12V/12V -0.125A/0.125A 3W 8-Pin DIP Module Tube
на замовлення 10 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
DCWN03A-12 DCWN03A-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SCWN03,DCWN03-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Packaging: Tube
Features: OCP, SCP, UVLO
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV