DCWN03C-12
DCWN03C-12 MEAN WELL USA Inc.
SCWN03,DCWN03-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 125mA, 125mA
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W, Packaging: Tube, Features: OCP, SCP, UVLO, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 125mA, 125mA, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCWN03C-12 DCWN03C-12 Виробник : MEAN WELL SCWN03DCWN03-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 3W; Uin: 36÷72VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 3W
Input voltage: 36...72V DC
Output voltage: 12V DC
Output voltage 2: -12V DC
Output current: 0...125mA
Output current 2: 0...125mA
Manufacturer series: DCWN03
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 87%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 100kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP; undervoltage UVP
Insulation voltage: 3kV DC
Number of outputs: 2
на замовлення 47 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 6 шт:
DCWN03C-12 DCWN03C-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. scwn03dcwn03-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 2-OUT -12V/12V -0.125A/0.125A 3W 8-Pin DIP Module
на замовлення 47 шт:
Мінімальне замовлення: 16