DCWN03C-15
DCWN03C-15 Mean-Well USA, Inc.
scwn03dcwn03-spec.pdf
Виробник: Mean-Well USA, Inc.
Module DC-DC 48VIN 2-OUT -15V/15V -0.1A/0.1A 3W 8-Pin DIP Module Tube
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 3W, Features: OCP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 100mA, 100mA, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV.
Інші пропозиції DCWN03C-15
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DCWN03C-15 DCWN03C-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. scwn03dcwn03-spec.pdf Module DC-DC 48VIN 2-OUT -15V/15V -0.1A/0.1A 3W 8-Pin DIP Module Tube
на замовлення 3 шт:
на замовлення 10 шт:
DCWN03C-15 DCWN03C-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SCWN03,DCWN03-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-15V 3W
Features: OCP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 100mA, 100mA
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
товару немає в наявності
товару немає в наявності
DCWN03C-15 DCWN03C-15 Виробник : MEAN WELL SCWN03DCWN03-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 3W; Uin: 36÷72VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 3W
Input voltage: 36...72V DC
Output voltage: 15V DC
Output voltage 2: -15V DC
Output current: 0...100mA
Output current 2: 0...100mA
Case: DIP24
Mounting: THT
Manufacturer series: DCWN03
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 87%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 100kHz
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP; undervoltage UVP
Insulation voltage: 3kV DC