Продукція > MURATA ELECTRONICS > DE2B3SA101KN3AY02F
DE2B3SA101KN3AY02F
DE2B3SA101KN3AY02F Murata Electronics
DE2_SA_Y02F_E_PDF_CERAMICCAPACITORLEAD?lastModifiedDatetime=20250909130220
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP CER 100PF 400V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Features: Safety Series X1Y2
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: B
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: X1, Y2
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
на замовлення 900 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 900
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 100PF 400V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Features: Safety Series X1Y2, Voltage - Rated: 400VAC, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: B, Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: X1, Y2, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DE2B3SA101KN3AY02F DE2B3SA101KN3AY02F Виробник : Murata Electronics DE2_SA_Y02F_E.pdf Safety Capacitors 7.5 1.0mm 6.0mm max Dia 5.0mm max Thick B (JIS) 400Vac(r.m.s.) 100pF K tol
на замовлення 2473 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
DE2B3SA101KN3AY02F DE2B3SA101KN3AY02F Виробник : Murata Electronics DE2_SA_Y02F_E_PDF_CERAMICCAPACITORLEAD?lastModifiedDatetime=20250909130220 Description: CAP CER 100PF 400V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Features: Safety Series X1Y2
Voltage - Rated: 400VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: B
Mounting Type: Through Hole
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: X1, Y2
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
на замовлення 920 шт:
Мінімальне замовлення: 6
Description: Capacitor: ceramic; X1/Y2; 100pF; 440VAC; ±10%; THT; 7.5mm; Ø: 6mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: X1/Y2
Manufacturer series: DE2
Capacitance: 0.1nF
Operating voltage: 440V AC
Body dimensions: Ø6x5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 7.5mm
Operating temperature: -40...125°C
Diameter: 6mm
Leads: radial
Height: 5mm