DF10-31S-2DSA(62)
DF10-31S-2DSA(62)
DF10-31S-2DSA%2862%29_Spec.pdf
Код товару: 41955
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1052 шт:
DF10-31S-2DSA(62) DF10-31S-2DSA(62) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF10-31S-2DSA%2862%29_Spec.pdf Description: CONN RCPT 31POS 0.079 GOLD PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 31
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Kinked Pin, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.157" (4.00mm)