Продукція > INFINEON TECHNOLOGIES > DF100R07W1H5FPB53BPSA2
DF100R07W1H5FPB53BPSA2
DF100R07W1H5FPB53BPSA2 Infineon Technologies
470infineon-df100r07w1h5fp_b53-ds-v02_00-en.pdffileid5546d46259d9a4b.pdf
Виробник: Infineon Technologies
IGBT Modules Low Power
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INFINEON - DF100R07W1H5FPB53BPSA2 - IGBT-Modul, Zweifach [Halbbrücke], 50 A, 1.35 V, 150 °C, Modul, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Platte, rohsCompliant: YES, IGBT-Technologie: Trench Stop 5 H5/ CoolSiC, Sperrschichttemperatur Tj, max.: 150°C, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kollektor-Emitter-Sättigungsspannung: 1.35V, Dauer-Kollektorstrom: 50A, usEccn: EAR99, IGBT-Anschluss: Einpressmontage, Kollektor-Emitter-Sättigungsspannung Vce(on): 1.35V, Verlustleistung Pd: -, euEccn: NLR, Verlustleistung: -, Bauform - Transistor: Modul, Kollektor-Emitter-Spannung V(br)ceo: 650V, Produktpalette: EasyPACK TRENCHSTOP, Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 650V, IGBT-Konfiguration: Zweifach [Halbbrücke], productTraceability: No, DC-Kollektorstrom: 50A, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF100R07W1H5FPB53BPSA2 DF100R07W1H5FPB53BPSA2 Виробник : Infineon Technologies Infineon-DF100R07W1H5FP_B53-DataSheet-v03_00-EN.pdf?fileId=5546d46259d9a4bf015a64b1b0c55aed Description: IGBT MODULE 650V 40A MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.55V @ 15V, 25A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Cutoff (Max): 40 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.8 nF @ 25 V
на замовлення 30 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Power - Max: 20 mW
на замовлення 6 шт:
DF100R07W1H5FPB53BPSA2 DF100R07W1H5FPB53BPSA2 Виробник : Infineon Technologies Infineon_DF100R07W1H5FP_B53_DataSheet_v03_00_EN.pdf IGBT Modules 650 V, 100 A booster IGBT module
Мінімальне замовлення: 25
Мінімальне замовлення: 25
DF100R07W1H5FPB53BPSA2 DF100R07W1H5FPB53BPSA2 Виробник : INFINEON INFN-S-A0003271482-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: INFINEON - DF100R07W1H5FPB53BPSA2 - IGBT-Modul, Zweifach [Halbbrücke], 50 A, 1.35 V, 150 °C, Modul
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Platte
rohsCompliant: YES
IGBT-Technologie: Trench Stop 5 H5/ CoolSiC
Sperrschichttemperatur Tj, max.: 150°C
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kollektor-Emitter-Sättigungsspannung: 1.35V
Dauer-Kollektorstrom: 50A
usEccn: EAR99
IGBT-Anschluss: Einpressmontage
Kollektor-Emitter-Sättigungsspannung Vce(on): 1.35V
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Verlustleistung: -
Bauform - Transistor: Modul
Kollektor-Emitter-Spannung V(br)ceo: 650V
Produktpalette: EasyPACK TRENCHSTOP
Kollektor-Emitter-Spannung, max.: 650V
IGBT-Konfiguration: Zweifach [Halbbrücke]
productTraceability: No
DC-Kollektorstrom: 50A
Betriebstemperatur, max.: 150°C