Продукція > INFINEON TECHNOLOGIES > DF100R07W1H5FPB54BPSA2
DF100R07W1H5FPB54BPSA2
DF100R07W1H5FPB54BPSA2 Infineon Technologies
Infineon-DF100R07W1H5FP_B54-DS-v03_00-EN.pdf?fileId=5546d4625b3ca4ec015b5761855903ab
Виробник: Infineon Technologies
Description: IGBT MODULE 650V 40A MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.55V @ 15V, 25A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Cutoff (Max): 40 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.8 nF @ 25 V
на замовлення 67 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT MODULE 650V 40A MODULE, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: 2 Independent, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.55V @ 15V, 25A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Power - Max: 20 mW, Current - Collector Cutoff (Max): 40 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 2.8 nF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF100R07W1H5FPB54BPSA2 DF100R07W1H5FPB54BPSA2 Виробник : Infineon Technologies Infineon-DF100R07W1H5FP_B54-DS-v03_00-EN.pdf?fileId=5546d4625b3ca4ec015b5761855903ab Description: IGBT MODULE 650V 40A MODULE
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Power - Max: 20 mW
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
DF100R07W1H5FPB54BPSA2 DF100R07W1H5FPB54BPSA2 Виробник : Infineon Technologies Infineon_DF100R07W1H5FP_B54_DataSheet_v03_00_EN.pdf IGBT Modules 650 V, 100 A booster IGBT module
на замовлення 30 шт:
на замовлення 37 шт:
Мінімальне замовлення: 25
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 25
DF100R07W1H5FPB54BPSA2 Виробник : INFINEON INFN-S-A0003271477-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: INFINEON - DF100R07W1H5FPB54BPSA2 - IGBT-Modul, Zweifach [Halbbrücke], 50 A, 1.35 V, 150 °C, Module