Продукція > HIROSE CONNECTOR > DF11-18DP-2DSA(08)
DF11-18DP-2DSA(08)
DF11-18DP-2DSA(08) Hirose Connector
DF11_18DP_2DSA_08_CL0543_0524_0_08_2DDrawing_0000986679.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2MM V PCB HEADER 18P DR THRU-HOLE TIN
на замовлення 173 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 18POS 2MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 18, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.260" (6.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-18DP-2DSA(08) DF11-18DP-2DSA(08) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF11%20Datasheet.pdf Description: CONN HEADER VERT 18POS 2MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 18
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.260" (6.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
на замовлення 336 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
DF11-18DP-2DSA(08) DF11-18DP-2DSA(08) Виробник : Hirose ed_df11_20190621.pdf Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 18 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
на замовлення 8 шт:
DF11-18DP-2DSA(08) Виробник : HIROSE DF11.pdf Category: Raster signal connectors 2,00mm
Description: Connector: PCB-cable/PCB; socket; male; PIN: 18; SignalBee; THT
Connector: socket
Kind of connector: male
Contact plating: tinned
Mechanical mounting: on PCBs
Type of connector: PCB-cable/PCB
Manufacturer series: SignalBee
Connector pinout layout: 2x9
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 2mm