Продукція > HIROSE CONNECTOR > DF11-18DS-2DSA(05)
DF11-18DS-2DSA(05)
DF11-18DS-2DSA(05) Hirose Connector
DF11%20Datasheet.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2MM V PCB RECEPTACLE 18P DR THRU-HOLE TI
на замовлення 548 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 18POS 0.079 TIN PCB, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 18, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.244" (6.20mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-18DS-2DSA(05) DF11-18DS-2DSA(05) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF11%20Datasheet.pdf Description: CONN RCPT 18POS 0.079 TIN PCB
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 18
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.244" (6.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 1168 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DF11-18DS-2DSA(05) Виробник : HIROSE DF11%20Datasheet.pdf CONN RECEPT 18POS 2MM PCB TIN Група товару: Розніми низьковольтного живлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
DF11-18DS-2DSA(05) Виробник : HIROSE DF11.pdf Category: Raster signal connectors 2,00mm
Description: Connector: PCB-cable/PCB; socket; female; PIN: 18; SignalBee; THT
Connector: socket
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
Mechanical mounting: on PCBs
Type of connector: PCB-cable/PCB
Manufacturer series: SignalBee
Connector pinout layout: 2x9
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 2mm