DF11-18DS-2DSA(06)
DF11-18DS-2DSA(06) Hirose Electric Co Ltd
DF11%20Datasheet.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 18POS 0.079 GOLD PCB
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 18
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.244" (6.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 270 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 18POS 0.079 GOLD PCB, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 18, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.244" (6.20mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-18DS-2DSA(06) DF11-18DS-2DSA(06) Виробник : Hirose Connector DF11_18DS_2DSA_06_CL0543_0559_5_06_2DDrawing_0000995415.pdf Headers & Wire Housings 2MM V PCB RECEPTACLE 18P DR THRU-HOLE GL
на замовлення 251 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DF11-18DS-2DSA(06) DF11-18DS-2DSA(06) Виробник : HIROSE / HRS 2691034.pdf Description: HIROSE / HRS - DF11-18DS-2DSA(06) - Printbuchse, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Reihe(n), 18 Kontakt(e), Durchsteckmontage, DF11
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphor-Kupfer
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 18Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: DF11
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 108 шт:
Мінімальне замовлення: 4
DF11-18DS-2DSA(06) DF11-18DS-2DSA(06) Виробник : Hirose ed_df11_20190621.pdf Conn DIP Socket Strip SKT 18 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray
на замовлення 17 шт:
на замовлення 21 шт:
на замовлення 68 шт:
DF11-18DS-2DSA(06) Виробник : HIROSE DF11.pdf Category: Raster signal connectors 2,00mm
Description: Connector: PCB-cable/PCB; socket; female; PIN: 18; SignalBee; THT
Connector: socket
Kind of connector: female
Contact plating: tinned
Mechanical mounting: on PCBs
Type of connector: PCB-cable/PCB
Manufacturer series: SignalBee
Connector pinout layout: 2x9
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 2mm