Продукція > HIROSE > DF11-20DP-2DSA(08)
DF11-20DP-2DSA(08)
DF11-20DP-2DSA(08) Hirose
ed_df11_20190621.pdf
Виробник: Hirose
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
на замовлення 48000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 470
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 20POS 2MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.260" (6.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-20DP-2DSA(08) DF11-20DP-2DSA(08) Виробник : Hirose ed_df11_20190621.pdf Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 470
DF11-20DP-2DSA(08) DF11-20DP-2DSA(08) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF11%20Datasheet.pdf Description: CONN HEADER VERT 20POS 2MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.260" (6.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
Мінімальне замовлення: 10
DF11-20DP-2DSA(08) DF11-20DP-2DSA(08) Виробник : Hirose Connector DF11_20DP_2DSA_08_CL0543_0525_3_08_2DDrawing_0000986679.pdf Headers & Wire Housings 2MM V PCB HEADER 20P DR THRU-HOLE TIN
Мінімальне замовлення: 10
DF11-20DP-2DSA(08) Виробник : HIROSE DF11%20Datasheet.pdf 20 Positions 2.00mm Група товару: Розніми IDC Од. вим: шт