Продукція > HIROSE > DF11-20DS-2DSA(06)
DF11-20DS-2DSA(06)
DF11-20DS-2DSA(06) Hirose
df11-30dp-2ds282429_cl0543-0546-3-24_catalog_en_df11_cat.pdf
Виробник: Hirose
Conn DIP Socket Strip RCP 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray
на замовлення 288 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 91
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 20POS 0.079 GOLD PCB, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.244" (6.20mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-20DS-2DSA(06) DF11-20DS-2DSA(06) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF11%20Datasheet.pdf Description: CONN RCPT 20POS 0.079 GOLD PCB
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.244" (6.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 470 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DF11-20DS-2DSA(06) DF11-20DS-2DSA(06) Виробник : Hirose ht1022fdf11-2628s-s_cl0550-0275-6-00_catalog_en_df11_cat.pdf Conn DIP Socket Strip RCP 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray
на замовлення 95 шт:
Мінімальне замовлення: 62
DF11-20DS-2DSA(06) DF11-20DS-2DSA(06) Виробник : Hirose Connector DF11%20Datasheet.pdf Headers & Wire Housings 2MM V PCB RECEPTACLE 20P DR THRU-HOLE GL
на замовлення 116 шт:
Мінімальне замовлення: 2
DF11-20DS-2DSA(06) DF11-20DS-2DSA(06) Виробник : Hirose df11-30dp-2ds282429_cl0543-0546-3-24_catalog_en_df11_cat.pdf Conn DIP Socket Strip RCP 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray