Продукція > HIROSE > DF11-24DS-2DSA(05)
DF11-24DS-2DSA(05)
DF11-24DS-2DSA(05) Hirose
ed_df11_20190621.pdf
Виробник: Hirose
Conn DIP Socket Strip SKT 24 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray
на замовлення 1166 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 219
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 24POS 0.079 TIN PCB, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 24, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.244" (6.20mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-24DS-2DSA(05) DF11-24DS-2DSA(05) Виробник : Hirose df11catalogendf11cat.pdf Conn DIP Socket Strip RCP 24 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray
на замовлення 598 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 149
DF11-24DS-2DSA(05) DF11-24DS-2DSA(05) Виробник : Hirose Connector DF11_26DP_2DS_252852_2529_CL0543_0544_8_52_Catalog-2448894.pdf Headers & Wire Housings 2MM V PCB RECEPTACLE 24P DR THRU-HOLE TI
на замовлення 375 шт:
Мінімальне замовлення: 3
DF11-24DS-2DSA(05) DF11-24DS-2DSA(05) Виробник : HIROSE / HRS 2691034.pdf Description: HIROSE / HRS - DF11-24DS-2DSA(05) - Printbuchse, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Reihe(n), 24 Kontakt(e), Durchsteckmontage, DF11
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 24Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: DF11
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 99 шт:
Мінімальне замовлення: 6
DF11-24DS-2DSA(05) DF11-24DS-2DSA(05) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF11%20Datasheet.pdf Description: CONN RCPT 24POS 0.079 TIN PCB
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 24
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 7.8mm, 8.45mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.244" (6.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)