Продукція > HIROSE > DF11-32DP-2DS(24)
DF11-32DP-2DS(24)
DF11-32DP-2DS(24) Hirose
ed_df11_20190621.pdf
Виробник: Hirose
Conn Shrouded Header HDR 32 POS 2mm Solder RA Thru-Hole Tube
на замовлення 854 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 187
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 32POS 2MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 32, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.197" (5.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF11-32DP-2DS(24) DF11-32DP-2DS(24) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF11%20Datasheet.pdf Description: CONN HEADER R/A 32POS 2MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 32
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.197" (5.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
на замовлення 491 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DF11-32DP-2DS(24) DF11-32DP-2DS(24) Виробник : Hirose Connector DF11%20Datasheet.pdf Headers & Wire Housings 2MM R/A PCB HEADER 32P DR THRU-HOLE TIN