DF1B-18DP-2.5DS(01)
DF1B-18DP-2.5DS(01) Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF1B-18DP-2.5DS(01)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 18
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.339" (8.61mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 18, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.339" (8.61mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF1B-18DP-2.5DS(01) DF1B-18DP-2.5DS(01) Виробник : Hirose Connector DF1B_catalog-939044.pdf Headers & Wire Housings 2.5MM RA DBL ROW HDR 18P THRU-HOLE GOLD
на замовлення 66 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
DF1B-18DP-2.5DS(01) DF1B-18DP-2.5DS(01) Виробник : Hirose ed_df1b-e_20190805.pdf Conn Shrouded Header HDR 18 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole Bag