Продукція > HIROSE > DF1B-7P-2.5DSA(01)
DF1B-7P-2.5DSA(01)
DF1B-7P-2.5DSA(01) Hirose
ed_df1b-e_20190805.pdf
Виробник: Hirose
Conn Shrouded Header HDR 7 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Bag
на замовлення 2581 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 395
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 7POS 2.5MM, Packaging: Bulk, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 7, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm), Insulation Height: 0.374" (9.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.417" (10.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF1B-7P-2.5DSA(01) DF1B-7P-2.5DSA(01) Виробник : Hirose Connector DF1B_7P_2_5DSA_01__CL0541_0230_7_01_2DDrawing_0000-1612432.pdf Headers & Wire Housings 2.5MM V SNG ROW HDR 7P THRU-HOLE GOLD
на замовлення 483 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
DF1B-7P-2.5DSA(01) DF1B-7P-2.5DSA(01) Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF1B-7P-2.5DSA(01) Description: CONN HEADER VERT 7POS 2.5MM
Packaging: Bulk
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 7
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.374" (9.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.417" (10.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)