Продукція > HIROSE > DF1BZ-10P-2.5DS
DF1BZ-10P-2.5DS
DF1BZ-10P-2.5DS Hirose
ed_df1b-e_20190805.pdf
Виробник: Hirose
Conn Shrouded Header HDR 10 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole Bag
на замовлення 990 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 577
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 10POS 2.5MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 150V, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm), Insulation Height: 0.224" (5.69mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF1BZ-10P-2.5DS DF1BZ-10P-2.5DS Виробник : Hirose ed_df1b-e_20190805.pdf Conn Shrouded Header HDR 10 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole Bag
на замовлення 5 шт:
DF1BZ-10P-2.5DS DF1BZ-10P-2.5DS Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF1BZ-10P-2.5DS Description: CONN HEADER R/A 10POS 2.5MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 150V
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.224" (5.69mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)
товару немає в наявності
DF1BZ-10P-2.5DS DF1BZ-10P-2.5DS Виробник : Hirose Connector DF1B_10DEP_2.5RC_CL0541_0366_9_00_Catalog_D31684_en.pdf Headers & Wire Housings 2.5MM RA SNG ROW HDR 10P THRU-HOLE TIN