DF1BZ-18DP-2.5DS
DF1BZ-18DP-2.5DS Hirose Connector
DF1B_10DEP_2_5RC_CL0541_0366_9_00_Catalog_D31684_e-2486990.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2.5MM RA DBL ROW HDR 18P THRU-HOLE TIN
на замовлення 823 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM, Packaging: Bulk, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Voltage Rating: 150V, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 18, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.339" (8.61mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF1BZ-18DP-2.5DS DF1BZ-18DP-2.5DS Виробник : Hirose ed_df1b-e_20190805.pdf Conn Shrouded Header HDR 18 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole Bag
на замовлення 84 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
DF1BZ-18DP-2.5DS Виробник : HIROSE(HRS) document?clcode=CL0541-0636-1-01&productname=DF1B-18DP-2.5DS(01)&series=DF1B&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D31684_en Description: HIROSE(HRS) - DF1BZ-18DP-2.5DS - Stiftleiste, Wire-to-Board, 2.5 mm, 2 Reihe(n), 18 Kontakt(e), Durchsteckmontage, abgewinkelt
tariffCode: 85366990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 2.5mm
Anzahl der Kontakte: 18Kontakt(e)
euEccn: NLR
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
на замовлення 240 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
DF1BZ-18DP-2.5DS DF1BZ-18DP-2.5DS Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0541-0636-1-01&productname=DF1B-18DP-2.5DS(01)&series=DF1B&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D31684_en Description: CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM
Packaging: Bulk
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Voltage Rating: 150V
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 18
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.339" (8.61mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)