DF1BZ-3P-2.5DSA
DF1BZ-3P-2.5DSA Hirose Connector
DF1B_10DEP_2_5RC_CL0541_0366_9_00_Catalog_D31684_e-2486990.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2.5MM V SNG ROW HDR 3P THRU-HOLE TIN
на замовлення 5397 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 26
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 3POS 2.5MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 3, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm), Insulation Height: 0.374" (9.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.417" (10.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF1BZ-3P-2.5DSA DF1BZ-3P-2.5DSA Виробник : Hirose ed_df1b-e_20190805.pdf Conn Shrouded Header HDR 3 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Bag
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 851
DF1BZ-3P-2.5DSA DF1BZ-3P-2.5DSA Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF1BZ-3P-2.5DSA Description: CONN HEADER VERT 3POS 2.5MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.374" (9.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.417" (10.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)
Мінімальне замовлення: 20