DF1BZ-7P-2.5DSA
DF1BZ-7P-2.5DSA Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF1BZ-7P-2.5DSA
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 7POS 2.5MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 7
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.374" (9.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.417" (10.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm)
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 7POS 2.5MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 7, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm), Insulation Height: 0.374" (9.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.417" (10.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.177" (4.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF1BZ-7P-2.5DSA DF1BZ-7P-2.5DSA Виробник : Hirose Connector DF1B_10DEP_2_5RC_CL0541_0366_9_00_Catalog_D31684_e-2486990.pdf Headers & Wire Housings 2.5MM V SNG ROW HDR 7P THRU-HOLE TIN
на замовлення 11617 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
DF1BZ-7P-2.5DSA Виробник : Hirose ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF1BZ-7P-2.5DSA Conn Shrouded Header HDR 7 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Bag