DF20EF-40DP-1V(52)
DF20EF-40DP-1V(52) Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=2d&lang=en&num=DF20EF-20DP-1V(52)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD 40POS 1MM
Features: Pick and Place, Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.181" (4.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
на замовлення 823 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 40POS 1MM, Features: Pick and Place, Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 100VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.181" (4.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF20EF-40DP-1V(52) DF20EF-40DP-1V(52) Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=2d&lang=en&num=DF20EF-20DP-1V(52) Description: CONN HEADER SMD 40POS 1MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100VAC/DC
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Insulation Color: Natural
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular
Shrouding: Shrouded - 4 Wall