DF20F-30DP-1V(59)
DF20F-30DP-1V(59) Hirose Electric Co Ltd
DF20%20Series.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD 30POS 1MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 30
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.181" (4.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 30POS 1MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 30, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.181" (4.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF20F-30DP-1V(59) DF20F-30DP-1V(59) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF20%20Series.pdf Description: CONN HEADER SMD 30POS 1MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 30
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Insulation Color: Natural
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Square
Shrouding: Shrouded - 4 Wall