DF2215TUTE24V
DF2215TUTE24V Renesas Electronics Corporation
DF2215.pdf?t.download=true&u=ovmfp3
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: MICROCONTROLLER, 16-BIT, FLASH,
Packaging: Bulk
Package / Case: 120-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 6x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V