DF3EA-13P-2H(51)
DF3EA-13P-2H(51) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD R/A 13POS 2MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 13
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Beige
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 0.220" (5.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD R/A 13POS 2MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 13, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Beige, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Shape: Circular, Insulation Height: 0.220" (5.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF3EA-13P-2H(51) DF3EA-13P-2H(51) Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0543-0329-0-21&productname=DF3EA-2P-2H(21)&series=DF3&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49655_en Description: CONN HEADER SMD R/A 13POS 2MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Number of Positions: 13
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Beige
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Circular
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
товару немає в наявності
DF3EA-13P-2H(51) DF3EA-13P-2H(51) Виробник : Hirose Connector DF3EA_13P_2H_51__CL0543_0340_0_51_2DDrawing_000116-1613380.pdf Headers & Wire Housings 2MM R/A PIN HDR 13P SMT GOLD