DF50-30DP-1V(52)
DF50-30DP-1V(52) Hirose Electric Co Ltd
DF50_Series.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD 30POS 1MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 30
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Latch Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Insulation Height: 0.278" (7.06mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyester
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 30POS 1MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Connector Type: Header, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 30, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Latch Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Insulation Height: 0.278" (7.06mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyester.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF50-30DP-1V(52) DF50-30DP-1V(52) Виробник : Hirose Connector DF50_20DP_1H_51__CL0665_0016_5_51_Catalog_D49343_en.pdf Headers & Wire Housings 30P 1.0MM PITCH HDR STRAIGHT SMT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DF50-30DP-1V(52) DF50-30DP-1V(52) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF50_Series.pdf Description: CONN HEADER SMD 30POS 1MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 30
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Latch Lock
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active