DF50-50DP-1V(62)
DF50-50DP-1V(62) Hirose Connector
DF50_50DP_1V_62__CL0665_0011_1_62_2DDrawing_000094-1613567.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 50POS 1MM, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 50, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Latch Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 2.00µin (0.051µm), Insulation Height: 0.278" (7.06mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyester.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF50-50DP-1V(62) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF50_Series.pdf Description: CONN HEADER SMD 50POS 1MM
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Latch Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 2.00µin (0.051µm)
Insulation Height: 0.278" (7.06mm)