Продукція > HIROSE(HRS) > DF51A-16DP-2DSA(01)
DF51A-16DP-2DSA(01)
DF51A-16DP-2DSA(01) HIROSE(HRS)
Виробник: HIROSE(HRS)
Description: HIROSE(HRS) - DF51A-16DP-2DSA(01) - Stiftleiste, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Reihe(n), 16 Kontakt(e), Durchsteckmontage, SignalBee DF51
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 16
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: SignalBee DF51
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2
Rastermaß: 2
SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
на замовлення 153 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 16POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.331" (8.40mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF51A-16DP-2DSA(01) DF51A-16DP-2DSA(01) Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0543-5045-0-01&productname=DF51A-8DP-2DSA(01)&series=DF51&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D167756_en Description: CONN HEADER VERT 16POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.331" (8.40mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
на замовлення 151 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DF51A-16DP-2DSA(01) DF51A-16DP-2DSA(01) Виробник : Hirose Connector document?clcode=CL0543-5045-0-01&productname=DF51A-8DP-2DSA(01)&series=DF51&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D167756_en Headers & Wire Housings 16P 2R 2MM 2A HDR THT STGHT GOLD