DF51A-24DP-2DSA
DF51A-24DP-2DSA Hirose Connector
DF51_10DEP_2C_CL0543_5074_0_00_Catalog_D167756_en-2487009.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 24P 2R STRAIGHT HEADER TIN
на замовлення 483 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 24POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 24, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.331" (8.40mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF51A-24DP-2DSA DF51A-24DP-2DSA Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0543-5045-0-01&productname=DF51A-8DP-2DSA(01)&series=DF51&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D167756_en Description: CONN HEADER VERT 24POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 24
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.331" (8.40mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)