Продукція > HIROSE > DF52-10P-0.8C
DF52-10P-0.8C
  • DF52-10P-0.8C
  • DF52-10P-0.8C
DF52-10P-0.8C HIROSE
DF52.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: wire-board; crimped; DF52; PIN: 10; w/o contacts; female
Type of connector: wire-board
Electrical mounting: crimped
Manufacturer series: DF52
Number of pins: 10
Connector variant: w/o contacts
Mechanical mounting: for cable
Kind of connector: female
Connector: plug
Contacts pitch: 0.8mm
Trade name: SignalBee
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN PLUG HSG 10POS 0.80MM, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Contact Termination: Crimp, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Pitch: 0.031" (0.80mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Non-Gendered, Fastening Type: Friction Lock, Part Status: Active, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF52-10P-0.8C DF52-10P-0.8C Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0668-0006-0-21&productname=DF52-6S-0.8H(21)&series=DF52&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_DF52_CAT Description: CONN PLUG HSG 10POS 0.80MM
Packaging: Bag
Connector Type: Plug
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Pitch: 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Non-Gendered
Fastening Type: Friction Lock
Part Status: Active
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Number of Rows: 1
на замовлення 2397 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
DF52-10P-0.8C DF52-10P-0.8C Виробник : Hirose df52catalogendf52cat.pdf Conn Wire to Board RCP 10 POS 0.8mm Crimp ST Cable Mount Bag
на замовлення 70 шт:
DF52-10P-0.8C DF52-10P-0.8C Виробник : Hirose Connector DF52_2832PCF_CL0668_0030_5_00_Catalog_en_DF52_CAT.pdf Headers & Wire Housings Plug 10P Straight 0.8mm Pitch