Продукція > HIROSE > DF60-3EP-10.16C
DF60-3EP-10.16C
DF60-3EP-10.16C HIROSE
DF60.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Raster signal connectors 10mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; male; PIN: 3; DF60; straight
Type of connector: wire-wire/PCB
Connector: plug
Spatial orientation: straight
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Contacts pitch: 10.16mm
Number of pins: 3
Manufacturer series: DF60
Kind of connector: male
на замовлення 97 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HIROSE / HRS - DF60-3EP-10.16C - Steckverbindergehäuse, EnerBee™, DF60, Stecker, 3 -polig, 10.16 mm, DF60 Crimp Pin Contacts, tariffCode: 85366990, Anzahl der Positionen: 3-polig, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Rastermaß: 10.16mm, Ausführung: Stecker, euEccn: NLR, isCanonical: Y, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Zur Verwendung mit: DF60 Crimp Pin Contacts, usEccn: EAR99, Produktpalette: DF60, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF60-3EP-10.16C DF60-3EP-10.16C Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=&productname=&series=DF60&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_DF60_CAT Description: CONN PLUG HSG 3POS 10.16MM
Packaging: Bulk
Features: Mounting Flange
Connector Type: Plug
Contact Termination: Crimp
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 3
Pitch: 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Blade Pin
Fastening Type: Latch Holder
Part Status: Active
Number of Rows: 1
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
на замовлення 293 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DF60-3EP-10.16C DF60-3EP-10.16C Виробник : Hirose Connector DF60_Catalog_en_DF60_CAT.pdf Power to the Board 3P IN-LINE W/FLANGE SML SZ B-to-WIRE 45A
Мінімальне замовлення: 3
DF60-3EP-10.16C DF60-3EP-10.16C Виробник : HIROSE / HRS 2691060.pdf Description: HIROSE / HRS - DF60-3EP-10.16C - Steckverbindergehäuse, EnerBee™, DF60, Stecker, 3 -polig, 10.16 mm, DF60 Crimp Pin Contacts
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 3-polig
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 10.16mm