DF60-4EP-10.16C
DF60-4EP-10.16C Hirose Electric Co Ltd
document?clcode=&productname=&series=DF60&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=en_DF60_CAT
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN PLUG HSG 4POS 10.16MM
Packaging: Bag
Features: Mounting Flange
Connector Type: Plug
Contact Termination: Crimp
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 4
Pitch: 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Blade Pin
Fastening Type: Latch Holder
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Number of Rows: 1
на замовлення 136 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG HSG 4POS 10.16MM, Packaging: Bag, Features: Mounting Flange, Connector Type: Plug, Contact Termination: Crimp, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 4, Pitch: 0.400" (10.16mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Blade Pin, Fastening Type: Latch Holder, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF60-4EP-10.16C DF60-4EP-10.16C Виробник : Hirose Connector DF60_4EP_10.16C_CL0680_3027_0_00_2DDrawing_0000952526.pdf Power to the Board 4P IN-LINE W/FLANGE SML SZ B-to-WIRE 45A