DF60A-2S-10.16C
DF60A-2S-10.16C Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT HSG 2POS 10.16MM
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 2
Pitch: 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Lock
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Number of Rows: 1
на замовлення 16937 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT HSG 2POS 10.16MM, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Contact Termination: Crimp, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 2, Pitch: 0.400" (10.16mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Latch Lock, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled, Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF60A-2S-10.16C DF60A-2S-10.16C Виробник : Hirose Connector DF60_Catalog_en_DF60_CAT.pdf Power to the Board 2POS SOCKET 65A AWG 12 to 8