Продукція > HIROSE > DF60FS-2S-10.16C
DF60FS-2S-10.16C
DF60FS-2S-10.16C HIROSE
DF60.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Raster signal connectors 10mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 2; DF60; angled
Type of connector: wire-wire/PCB
Connector: plug
Spatial orientation: angled
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Contacts pitch: 10.16mm
Number of pins: 2
Manufacturer series: DF60
Kind of connector: female
на замовлення 100 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HIROSE / HRS - DF60FS-2S-10.16C - Steckverbindergehäuse, EnerBee DF60 Series, Buchse, 2 -polig, 10.16 mm, tariffCode: 85366990, Anzahl der Positionen: 2-polig, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Rastermaß: 10.16mm, Ausführung: Buchse, euEccn: NLR, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, Zur Verwendung mit: Crimpbuchsen der Produktreihe EnerBee DF60 von Hirose, usEccn: EAR99, Produktpalette: EnerBee DF60 Series, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF60FS-2S-10.16C DF60FS-2S-10.16C Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0680-4013-0-00&productname=DF60FS-2S-10.16C&series=DF60&documenttype=2DDrawing&lang=ja&documentid=0001593958 Description: SOCKET, 2POS., LATCH-LOCK, 45A
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions: 2
Pitch: 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Lock
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Rows: 1
на замовлення 187 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
DF60FS-2S-10.16C DF60FS-2S-10.16C Виробник : Hirose Connector DF60FS_2S_10.16C_CL0680_4013_0_00_2DDrawing_0001567847.pdf Headers & Wire Housings Socket, 2pos., Latch-lock, 45A
на замовлення 245 шт:
Мінімальне замовлення: 2
DF60FS-2S-10.16C DF60FS-2S-10.16C Виробник : HIROSE / HRS document?clcode=CL0680-4013-0-00&productname=DF60FS-2S-10.16C&series=DF60&documenttype=2DDrawing&lang=ja&documentid=0001593958 Description: HIROSE / HRS - DF60FS-2S-10.16C - Steckverbindergehäuse, EnerBee DF60 Series, Buchse, 2 -polig, 10.16 mm
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 2-polig
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 10.16mm