DF60FSR-3S-10.16C
DF60FSR-3S-10.16C Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: SOCKET, 3POS., LATCH-LOCK, 42A
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Red
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions: 3
Pitch: 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Lock
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Rows: 1
на замовлення 280 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HIROSE / HRS - DF60FSR-3S-10.16C - Steckverbindergehäuse, abgewinkelt, EnerBee DF60 Series, Buchse, 3 -polig, 10.16 mm, tariffCode: 85366990, Anzahl der Positionen: 3-polig, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Rastermaß: 10.16mm, Ausführung: Buchse, euEccn: NLR, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, Zur Verwendung mit: Crimpbuchsen der Produktreihe EnerBee DF60 von Hirose, usEccn: EAR99, Produktpalette: EnerBee DF60 Series, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF60FSR-3S-10.16C DF60FSR-3S-10.16C Виробник : HIROSE DF60.pdf Category: Raster signal connectors 10mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 3; DF60; angled
Type of connector: wire-wire/PCB
Connector: plug
Spatial orientation: angled
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Contacts pitch: 10.16mm
Polarisation: R
Number of pins: 3
Manufacturer series: DF60
Kind of connector: female
на замовлення 100 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
DF60FSR-3S-10.16C DF60FSR-3S-10.16C Виробник : Hirose Connector DF60FSR_3S_10.16C_CL0680_4018_0_00_2DDrawing_0001594357.pdf Headers & Wire Housings Socket, 3pos., Latch-lock, 42A
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 2
DF60FSR-3S-10.16C DF60FSR-3S-10.16C Виробник : HIROSE / HRS document?clcode=CL0680-4018-0-00&productname=DF60FSR-3S-10.16C&series=DF60&documenttype=2DDrawing&lang=ja&documentid=0001594355 Description: HIROSE / HRS - DF60FSR-3S-10.16C - Steckverbindergehäuse, abgewinkelt, EnerBee DF60 Series, Buchse, 3 -polig, 10.16 mm
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 3-polig
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 10.16mm