DF61-2P-2.2V(21)
DF61-2P-2.2V(21) Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF61-2P-2.2V(21)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD 2POS 2.2MM
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Swing Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Red
Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.086" (2.18mm)
Shrouding: Shrouded - 3 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 2POS 2.2MM, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Swing Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Red, Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.086" (2.18mm), Shrouding: Shrouded - 3 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF61-2P-2.2V(21) DF61-2P-2.2V(21) Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF61-2P-2.2V(21) Description: CONN HEADER SMD 2POS 2.2MM
Features: Solder Retention
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Swing Lock
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Red
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Shrouding: Shrouded - 3 Wall
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
DF61-2P-2.2V(21) DF61-2P-2.2V(21) Виробник : Hirose Connector ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF61-2P-2.2V(21) Headers & Wire Housings 2P SMT HEADER 2.2MM PITCH LOW PROFILE