DF61Y-2P-2.2V(75) Hirose Electric Co Ltd
DF61Y_Series.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER, SMT, GOLD, 2POS 2.2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 350VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Tab
Fastening Type: Swing Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Shrouding: Shrouded - 3 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER, SMT, GOLD, 2POS 2.2, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Connector Type: Header, Voltage Rating: 350VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Tab, Fastening Type: Swing Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Shrouding: Shrouded - 3 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF61Y-2P-2.2V(75) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF61Y_Series.pdf Description: CONN HEADER, SMT, GOLD, 2POS 2.2
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Solder Retention
Connector Type: Header
Voltage Rating: 350VAC/DC
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Tab
Fastening Type: Swing Lock
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Contact Finish - Mating: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular