DF62P-6EP-2.2C
DF62P-6EP-2.2C Hirose Electric Co Ltd
DF62_Series_Br.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN PLUG HSG 6POS 2.20MM
Packaging: Bag
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 6
Pitch: 0.087" (2.20mm)
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Operating Temperature: -35°C ~ 105°C
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG HSG 6POS 2.20MM, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Contact Termination: Crimp, Color: Black, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Pitch: 0.087" (2.20mm), Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Row Spacing: 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Number of Rows: 2, Operating Temperature: -35°C ~ 105°C, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT).